Известување на одложување на јавна седница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување на одложување на јавна седница

Новости  |  08.6.2017
Врховниот суд на Република Македонија ја известува јавноста дека јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016, а во врска со убиството кај Смилковско Езеро, закажана за 09.06.2017 година во 11 часот, се одлага.

Одложувањето на јавната седница е по барање на бранителот адвокат Асмир Алиспаиќ поради здравствени причини, за што до Врховниот суд на Република Македонија е доставена соодветна медицинска документација.

Терминот за одржување на јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016 ќе биде дополнително определен, за што јавноста ќе биде известена.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_