С О О П Ш Т Е Н И Е [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

С О О П Ш Т Е Н И Е

Новости  |  26.7.2017
Врховниот суд на Република Македонија ја известува јавноста дека денес на 26.07.2017 година, петчлениот совет на Врховниот суд на Република Македонија донесе решенија со кои се одбиени жалбите на бранителите на Г.Г. и Н.Б. и ги потврди решенијата на Апелациониот суд Скопје за определување на мерка притвор во траење од 30 дена.

Постапувајќи по жалбата на одбраната на Т.Ј., Врховниот суд на Република Македонија ја уважи жалбата, го преиначи решението на Апелациониот суд Скопје со кое беше определена мерка притвор и го потврди решението на кривичниот совет на Основниот суд Скопје I Скопје за определување на мерка на претпазливост повремено јавување во просториите на Основниот суд Скопје I Скопје и определи и мерка на претпазливост привремено одземање на патните исправи и забрана за издавање на други патни исправи.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_