Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржување на Општа седница на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Соопштенија за јавност  |  25.10.2021
Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи Општа седница на 27.10.2021 година (среда), со почеток во 14.00 часот, во салата на V кат, со следниот предлог на:

ДНЕВЕН РЕД

1. Именување членови на Советот за одлучување по жалба против решение на Судскиот совет на Република Северна Македонија, по систем на ждрепка.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_