Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Press realeses  |  Apr 30, 2020
На 23 април 2020 година, Врховниот суд на Република Северна Македонија преку електронска комуникација учествуваше на специјализирана обука во која беа вклучени 1220 судии од целиот свет.

Специјализираната обука на тема: „Научени лекции од светот за менаџирање со судовите во време на пандемија“ ја организираше Националниот Судски Колеџ од САД во соработка со Европската мрежа за правосудна обука.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_