Известување за јавна седница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за јавна седница

Новости  |  30.5.2017
Врховниот суд на Република Македонија ја известува јавноста дека јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016, оформен по жалба против пресуда КОКЖ-108/14 донесена од Апелациониот суд Скопје, а во врска со убиството кај Смилковско Езеро, се одложи поради непостоење на процесни претпоставки за одржување на јавната седница, поради неприсуство на еден од бранителите на обвинетите.

Јавната седница по предметот Вкж2.бр.3/2016 е закажана за 09.06.2017 година, во 11 часот, во Големата сала во Врховниот суд на Република Македонија.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_