Известување за јавност [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за јавност

Новости  |  22.5.2017
Врховниот суд на Република Македонија денес одржа продолжение на Општата седница, на која се разгледуваше рефератот по правното прашање „Дали доказите кои се стекнати на незаконит начин можат да бидат употребени како доказ во судска постапка“.

На продолжението на Општата седница присуствуваше и г-ѓа Мирјана Лазарова Трајковска, поранешен судија на Европскиот суд за човекови права, која ја запозна Општата седница со праксата на Европскиот суд за човекови права и одговараше на прашања поставени од судиите на Врховниот суд на Република Македонија.

Расправата по правното прашање е одложена на неопределно време.

За закажувањето на продолжението на Општата седница, јавноста ќе биде дополнително известена.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_