Бискупот Киро Стојанов во посета на Врховниот суд на Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Бискупот Киро Стојанов во посета на Врховниот суд на Република Северна Македонија

Новости  |  26.3.2019
Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Јово Вангеловски, на 25 март 2019 година, оствари протоколарна средба со скопски бискуп и струмичко-скопски епарх на Католичката црква во Република Северна Македонија Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов.
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_