Најчесто поставувани прашања [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најчесто поставувани прашања

1.    Одговор

Прва<1>Последна


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • Ранг листа од административна селекција за Оглас бр.1/2018

  Новости  | 16.1.2019
  Објавена е Ранг листата од административната селекција за Оглас бр.1/2018 за вработување на еден судски службеник - виш судски референт, на работно место Одговорен за одржување на судската зграда. [повеќе]
 • Ранг листа на високообразовни институции

  Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 11.1.2019
  Во врска со објавениот оглас бр. 01/2018 на Апелационен суд Штип , а согласно чл.9 ст.2 од Правилникот објавен во Службен весник бр. 236 од 24.12.2018 година, ги објавуваме ранг листите на високообразовните установи во РМ и надвор од РМ. [повеќе]
 • Месечен извештај Декември 2018

  Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 09.1.2019
  Објавен е Месечниот извештај за работата на Апелационен суд Штип за Декември 2018 год. [повеќе]

Сите вести