Најчесто поставувани прашања [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најчесто поставувани прашања

1.    Одговор

Прва<1>Последна


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • Годишен план за работа на Апелационен суд Штип за 2020 година

  Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 28.1.2020
  Објавени се: Годишен план за работа на Апелационен суд Штип за 2020 година, Акционен план за намалување на стари предмети за 2020 година, Годишен распоредза работа на судии, Годишен распоредза работа на судски службеници. [повеќе]
 • Годишен извештај за 2019 година

  Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 28.1.2020
  Објавен е Годишниот извештај за работата на Апелационен суд Штип за 2019 год. [повеќе]
 • Билтен бр.12

  Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  | 28.1.2020
  Објавен е Билтен бр.12 на судската пракса на Апелационен суд Штип. [повеќе]

Сите вести