Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение за јавност

   Новости  | 22.10.2020 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   По повод „25-ти Октомври – Европскиот ден на правдата“ што секоја година се одбележува во сите европски држави [повеќе]
  • Соопштение за јавност

   Соопштенија за јавност  | 24.9.2020 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   ВД Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, м-р Фаик Арслани на 22 септември 2020 година, во просториите на Врховниот суд на Република Северна Македонија, оствари средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија, Н.Е. Анке Холштајн. [повеќе]
  • Соопштение за јавност

   Соопштенија за јавност  | 24.9.2020 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   ВД Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, м-р Фаик Арслани на 18 септември 2020 година, во просториите на Врховниот суд на Република Северна Македонија, оствари средба со амбасадорот на Република Австрија, Н.Е. д-р Георг Вуцас. [повеќе]

  Сите вести