Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Македонија

Судови во Република Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • СООПШТЕНИЕ

   Известувања  | 12.2.2019 | Врховен суд на Република Македонија
   Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија, Јово Вангеловски, на 12 февруари 2019 година, оствари средба со претседателите на сите судови во Република Македонија. На средбата беа присутни и претседателот на Судскиот буџетски совет, г-н Зоран Караџовски и претседателот на Здружението на судиите на Република Македонија, д-р Џемали Саити. [повеќе]
  • Средба со амбасадорот на Јапонија во Република Македонија

   Известувања  | 08.2.2019 | Врховен суд на Република Македонија
   Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија, Јово Вангеловски, на 08.02.2019 година, во просториите на Врховниот суд на Република Македонија, оствари средба со Н.Е. г-ѓа Кеико Ханеда, амбасадор на Јапонија во Република Македонија. [повеќе]
  • Конечна ранг листа

   Новости  | 07.2.2019 | Врховен суд на Република Македонија
   Конечна ранг листа по Оглас бр.2/2018 за вработување на судски службеници. [повеќе]

  Сите вести