Најчесто поставувани прашања [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Најчесто поставувани прашања

1.  Како може да се направи увид на пресуда од 2012 година?   Одговор

Почитувани, потребно е до приемното одделение на судот да доставите барање за увид во списите на предметот во кој е донесена пресудата чиј увид ви е потребен и наведување на правниот интерес поради кој барате увид. За увидот се наплаќа и судска такса во износ од 240,00 ден. доколку предметот повеќе не е во работа.

Прва<1>Последна


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести