Кривична област формулари [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Кривична област

Формулари и обрасци 

 

Опис Преземање
Молба за издавање уверение за неосудуваност
Барање за издавање потврда од казнена евиденција
Уверение дека не е изречена ЗАБРАНА ЗА ВРШЕЊЕ ПРОФЕСИОНАЛНА ДЕЈНОСТ ИЛИ ДОЛЖНОСТ
Прва<1>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_