Кривична област формулари [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Кривична област

Основен  суд Кратово ѓи приложува за користење на граѓаните следниве обрасци од кривичната област

 

 

Опис Преземање
Забрана за вршење професија дејност
Потврда против обвинителен акт
Потврда за казнена евиденција
Уверение од Кривична евиденција
Сите сметки за уплата

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести