Кривична област формулари [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Кривична област

Основен  суд Кратово ѓи приложува за користење на граѓаните следниве обрасци од кривичната област

 

 

Опис Преземање
Забрана за вршење професија дејност
Сите сметки за уплата
Сите уплатници за уплата
Потврда за казнена евиденција
Уверение од кривична евиденција
Прва<1>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести