Општи податоци (надлежности) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Општи податоци (надлежности и историјат)

      Надлежноста на Основен суд Неготино е определена со законот за судови (службен весник на РМ бр. 58/06; 35/08). Основниот суд Неготино е суд со основна надлежност за подрачјето на општините Неготино и Демир Капија

Историјат
Досегашни и сегашни претседатели на судот
Вработени

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести