Корисни линкови [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • Одбележување на Европскиот ден на правда

  Новости  | 24.10.2018
  По повод Европскиот ден на правдата, Основниот суд во Охрид ги поканува граѓаните на 25 октомври, како отворен ден на судот , да остварат средби со Претседателот на судот или со лице назначено од него. [повеќе]
 • ИЗВЕСТУВАЊЕ

  Новости  | 19.10.2018
  На ден 19.10.2018 година почина Зумбуле Даути , судија при Основниот суд Охрид. Функцијата ја извршуваше од 07.07.2009 година како судија во Прекршочниот оддел. По повод смртта на судијата Зумбуле Даути ќе се одржи Комеморативна седница на ден 22.10.2018 година во 11.00 часот во просториите на Основниот суд Охрид , судница 11. [повеќе]
 • ОГЛАС ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА КАНДИДАТИ ЗА ИЗБОР НА СУДИИ ПОРОТНИЦИ ВО ОС ОХРИД

  Соопштенија за јавност  | 16.3.2017
  О Г Л А С за пријавување на кандидати за избор на судии поротници во Основниот суд Охрид [повеќе]

Сите вести