Донација на судиите од Основен суд Охрид во Фондот за КОВИД 19 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Донација на судиите од Основен суд Охрид во Фондот за КОВИД 19

Новости  |  22.5.2020

Судиите на Основен суд Охрид, со исклучок на тројца судии, покажаа солидарност и етичост со граѓаните на Република Северна Македонија , па имајќи ја во предвид состојбата во која се наоѓа државата, донираа вкупно 120.000,00 денари во Солидарниот фонд заради пандемијата од вирусот КОВИД 19.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_