СООПШТЕНИЕ за Оглас БР. 1/2021 за вработување на неопределено време за дактилограф [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ за Оглас БР. 1/2021 за вработување на неопределено време за дактилограф

Новости  |  10.2.2022

СООПШТЕНИЕ

СЕ ИЗВЕСТУВААТ кандидатите со уредни пријави за јавниот оглас БР. 1/21 за вработување на неопределено време на судски службеник - дактилограф, двајца извршители дека стручниот испит , испитот за познавање на странски јазик и интервјуто ќе бидат спроведени на ден 22.02.2022 год. во 10:00 часот во соба бр. 10 во Основниот суд Охрид.

Кандидатите со себе да понесат документ за лична идентификација.

                                                                                                    Комисија за селекција за вработување

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_