Прием на пријави од укажувачи [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Прием на пријави од укажувачи

Новости  |  21.2.2022

Согласно чл.2 ст.3 од Правилникот за заштитено пријавување во институциите од јавниот сектор и чл.4 ст.3 од Законот за заштита на укажувачите, заштитеното внатрешно пријавување се врши од раководното лице во институцијата, В.Д. Претседателот на Основен суд Прилеп Јасмина Ш. Стојковиќ.

Раководното лице може да се контактира на адреса Основен суд Прилеп, бул„Гоце Делчев“ бб, тел: 048/421-700 или на е-маил: jasmina.s.stojkovik@osprilep.mk

 

Процедура за начинот на постапување за заштитено внатрешно пријавување во Основен суд Прилеп

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_