Европски ден на правдата [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Европски ден на правдата

Новости  |  08.11.2023

Во рамки на одбележувањето на Европскиот ден на правдата и во насока на придонес кон отвореност на судот кон јавноста, на 25.10.2023 година Основниот суд Прилеп, организираше посета на ученици од правна насока на СОЕПТУ „Кузман Јосифоски Питу“.

Преку презентација и непосреден контакт со вработените и запознавање со нивните работни задачи, учениците имаа можност изворно да се запознаат со начинот на работа, надлежностите и организацијата на работата во судот.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_