СООПШТЕНИЕ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ

Известувања  |  23.3.2020

Во Основен суд Прилеп до денес се донесени 4 (четири) Пресуди за сторено кривично дело „Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“ од чл.206 ст.1 од КЗ и обвинетите се осудени на парични казни во износ од по 100 дневни глоби од по 30 евра за еден ден глоба или во денарска противредност од по 184.500,оо денари.

ОСНОВЕН СУД ПРИЛЕП

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_