Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 26.9.2023 | Основен суд Скопје I

  ЈАВЕН ОГЛАС 4-2023 ЗА СУДИИ ПОРОТНИЦИ

  Врз основа на член 42, 43 и 49 од Законот за судовите („Службен весник на РМ” бр.58/06, 62/06, 35/08, бр.150/10, 83/2018, 198/18 и 96/19), како и член 53 од Законот за судскиот совет на Република Македонија („Службен весник на РСМ“ број 102/2019), Основниот кривичен суд Скопје објавува: [повеќе]
 • Новости  | 21.9.2023 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 • Соопштенија за јавност  | 12.9.2023 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

 • Соопштенија за јавност  | 06.9.2023 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја инфoрмираме јавноста дека пресудата за предметот со КОК бр. 46/22 од обвинителството означен како „Дизајн“ ќе биде објавена на 07.09.2023 година во 12:00 часот во судница 6. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 31.8.2023 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со К.бр. 349/23 поврзан со ПЗУ Клиничка болница „Жан Митрев“ насрочена за 04.09.2023 година, ја информираме јавноста дека расправата се отповикува со оглед да до судот е доставен поднесок со прилог медицинска документација дека обвинетиот Ж.М. е објективно спречен да присуствува на рочиштето поради здравствени причини. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_