Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 22.2.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека, главната расправа за предметот со КОК бр. 124/21, познат како „Поштенска банка“ насрочена за 22.02.2024 година, се отповикува заради спреченост на еден од обвинетите да присуствува на расправата од здравствени причини. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 16.2.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Основниот кривичен суд Скопје, денеска ( 16.02.2024 год. ) на јавна расправа, ја објави пресудата за кривичниот предмет со К.бр. 2799/20, во јавноста познат како „Друмарина“, против обвинетата С.Б. за кривичното дело Измама во службата од чл. 355 ст. 3 вв ст.1 вв чл. 45 од КЗ со која обвинетата ја ослободи од обвинение. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 05.2.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информиаме јавноста дека денешната главна расправа за предметот со К.бр. 349/23 поврзан со Приватна здравствена установа „Жан Митрев“ се отповикува, со оглед да едниот бранителот достави медицинска документација за спреченост за присуствува на расправата заради здравствени причини, а обвинетиот го отажа полномошното на останатите бранители. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 02.2.2024 | Основен суд Скопје I

  ЈАВЕН ОГЛАС бр.2/2024 за судии поротници

  ЈАВЕН ОГЛАС бр.2/2024 за избор на 30 судии поротиници [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 31.1.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог за определување мерки за претпазливост на Основното јавно обвинителство – Скопје против две лица, кои утрово беа спроведени во судот, а поврзани со случајот „Онкологија“, по ценење на фактите изнесени од странките во однос на предлогот донесе решенија со кои: [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_