Основен суд Скопје I Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 23.8.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, пред судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 13.8.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Продолжена мерка притвор по предлог на ОЈО за гонење организиран криминал и корупција. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 07.8.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во однос на повеќе новинарски прашања за Т.М. кој се наоѓа во притвор заради постапка за екстрадиција по распишана меѓународна потерница... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 05.8.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Министерството за правда на РСМ до Основниот кривичен суд – Скопје, достави барање со целокупната пропратна документација за произнесување на судот во однос на постапката за екстрадиција на Т.М. ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 05.8.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Потврдена превостепната пресуда К.бр 1989/18 за кривичното дело „Убиство“ [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_