Корисни линкови [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Корисни линкови

Домашни линкови

Судови во РМ

Меѓународни линкови

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 21.3.2018
  Заради интерес на одредени медиуми околу пресудата за предметот со К.бр. 127/18 ја информираме јавноста дека Основниот суд Скопје 1 – Скопје ... [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 19.2.2018
  Основниот суд Скопје 1 – Скопје, денеска, ја објави пресудата во предметот К.бр. 144/18 оформен по овинителен акт поднесен од Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите ( СЈО ), означен како „Тифани“... [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 02.2.2018
  Заради зголемен интерес од медиумите околу барањата поврзани со Законот за амнестија ја известуваме јавноста дека до денеска во Основниот суд Скопје 1 – Скопје... [повеќе]

Сите вести