Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен)

Основниот суд Скопје I  – Скопје, согласно Судскиот деловник и Законот за судови секоја година изготвува Годишен извештај за работата на судот кои ги доставува до Судскиот совет и Врховниот суд на Р.Македонија, а истите се достапни и на веб – страната на судот.

Година
Вид на извештај
Опис Година Преземање
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ- АПРИЛ-2022
Месечен
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ-МАЈ-2022
Месечен
2022
ВТОР КВАРТАЛ-2022
Квартален
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ-ЈУНИ-2022
Месечен
2022
ПОЛУГОДИШЕН-2022
Полугодишен
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ- МАРТ-2022
Месечен
2022
ПРВ КВАРТАЛ-2022
Квартален
2022
ГОДИШЕН ИЗВЕШТАЈ 2021 година
Годишен
2021
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ- ФЕВРУАРИ-2022
Месечен
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ-ЈАНУАРИ-2022
Месечен
2022

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • РЕЗУЛТАТИ ОД ИСПИТОТ ЗА СУДСКИ СЛУЖБЕНИК ПО ЈАВЕН ОГЛАС БР.9/2022

  Соопштенија за јавност  | 29.3.2023
  РЕЗУЛТАТИ ОД ИСПИТОТ ЗА СУДСКИ СЛУЖБЕНИК ПО ЈАВЕН ОГЛАС БР.9/2022 ЗА РАБОТНО МЕСТО СУДСКИ СОРАБОТНИК, КАТЕГОРИЈА В, НИВО В3, 2-ДВА ИЗВРШИТЕЛИ [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 21.3.2023
  Основниот кривичен суд Скопје, денеска јавно ја објави првостепената пресуда за предметот со К.бр. 817/11 од обвинителството означен како „Маџар телеком“ против обвинетите А.И.С., Р.П. и З.К. на кои им се судеше во отсуство со оглед да не беа достапни за органите на прогон. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 21.3.2023
  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 59/22 од обвинителството означен како „Титаник 1“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 23.03.2023 година се отповикува по барање на надлежниот Јавен обвинител. [повеќе]

Сите вести