Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен)

Основниот суд Скопје I  – Скопје, согласно Судскиот деловник и Законот за судови секоја година изготвува Годишен извештај за работата на судот кои ги доставува до Судскиот совет и Врховниот суд на Р.Македонија, а истите се достапни и на веб – страната на судот.

Година
Вид на извештај
Опис Година Преземање
ЧЕТВРТИ КВАРТАЛ - 2022
Квартален
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ - ЈАНУАРИ 2023
Месечен
2023
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ - ДЕКЕМВРИ 2022
Месечен
2022
ГОДИШЕН ИЗВЕШТАЈ 2022 година
Годишен
2022
ТРЕТ КВАРТАЛ - 2022
Квартален
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ - НОЕМВРИ 2022
Месечен
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ - ОКТОМВРИ 2022
Месечен
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ - СЕПТЕМВРИ 2022
Месечен
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ-ЈУЛИ 2022
Месечен
2022
СУМАРЕН ИЗВЕШТАЈ-АВГУСТ-2022
Месечен
2022

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 29.2.2024
  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека главната расправа за предметот со КОК бр. 30/20 познат како „Шпански скали“, насрочена за 05.03.2024 година се одлага по барање на одбраната заради спреченост на обвинетиот Д.Д. да присуствува на расправата од здравствени причини, за што е доставена и медицинска документација. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 27.2.2024
  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека главната расправа за предметот со КОК бр. 59/22, од обвинителството означен како „Титаник“, насрочена за 01.03.2024 година се отповикува по барање на надлежниот Јавен обвинител кој го извести судот дека во тој период, имал други службени обврски. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости  | 23.2.2024
  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до судии на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, денеска достави предлози за укинување на мерките за обезбедување присуство, односно мерките притвор и куќен притвор, за 6 лица осомничени за кривичното дело Загрозување на безбедноста на воздушниот сообраќај од чл. 303 ст. 2 вв со чл. 22, а поврзани со случувањата од 4 – ти јануари во М-НАВ, и определување на мерки за претпазливсот. [повеќе]

Сите вести