Работно време [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Работно време

Зграда на Основен кривичен суд Скопје Бул.Гоце Делчев бр.10

РАБОТНО ВРЕМЕ НА СУДОТ

7:30h - 15:30h

РАБОТНО ВРЕМЕ НА КРИВИЧНИ ПИСАРНИЦИ СО СТРАНКИ

8:30h - 13:30h

РАБОТНО ВРЕМЕ НА ПРИЕМНИТЕ ШАЛТЕРИ

8:00h - 15:00h

УВИД ВО ПРЕДМЕТИ

10:00h - 14:00h

ПАУЗА

11:00h - 11:30h

Одделение за прекршоци

СЕКОЈ РАБОТЕН ДЕН

7:30h - 15:30h

ПРИЕМ НА ДОКУМЕНТИ

08:00h - 15:00h

ПАУЗА

11:00h - 11:30h
Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • РЕЗУЛТАТИ ОД ИСПИТОТ ЗА СУДСКИ СЛУЖБЕНИК ПО ЈАВЕН ОГЛАС БР.9/2022

  Соопштенија за јавност  | 29.3.2023
  РЕЗУЛТАТИ ОД ИСПИТОТ ЗА СУДСКИ СЛУЖБЕНИК ПО ЈАВЕН ОГЛАС БР.9/2022 ЗА РАБОТНО МЕСТО СУДСКИ СОРАБОТНИК, КАТЕГОРИЈА В, НИВО В3, 2-ДВА ИЗВРШИТЕЛИ [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 21.3.2023
  Основниот кривичен суд Скопје, денеска јавно ја објави првостепената пресуда за предметот со К.бр. 817/11 од обвинителството означен како „Маџар телеком“ против обвинетите А.И.С., Р.П. и З.К. на кои им се судеше во отсуство со оглед да не беа достапни за органите на прогон. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 21.3.2023
  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 59/22 од обвинителството означен како „Титаник 1“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 23.03.2023 година се отповикува по барање на надлежниот Јавен обвинител. [повеќе]

Сите вести