Основни информации [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

За судот

Основниот кривичен суд Скопје

Булевар Гоце Делчев б.б

Контакт телефони

Телефонска централа

02 5103103

Технички секретар на Претседателот на судот - телефон

02 5103102

Администратор на судот (секретар на судот)

02 5103117

Укажувачи меил: ukazuvaci@osskopje1.mk Одговорно лице: Радмила Стаматовска-раководител на судски оддел

076484889
Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 22.2.2024
  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека, главната расправа за предметот со КОК бр. 124/21, познат како „Поштенска банка“ насрочена за 22.02.2024 година, се отповикува заради спреченост на еден од обвинетите да присуствува на расправата од здравствени причини. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 16.2.2024
  Основниот кривичен суд Скопје, денеска ( 16.02.2024 год. ) на јавна расправа, ја објави пресудата за кривичниот предмет со К.бр. 2799/20, во јавноста познат како „Друмарина“, против обвинетата С.Б. за кривичното дело Измама во службата од чл. 355 ст. 3 вв ст.1 вв чл. 45 од КЗ со која обвинетата ја ослободи од обвинение. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 05.2.2024
  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информиаме јавноста дека денешната главна расправа за предметот со К.бр. 349/23 поврзан со Приватна здравствена установа „Жан Митрев“ се отповикува, со оглед да едниот бранителот достави медицинска документација за спреченост за присуствува на расправата заради здравствени причини, а обвинетиот го отажа полномошното на останатите бранители. [повеќе]

Сите вести