СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

News

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Press realeses  |  Nov 16, 2020
Известување за главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18 – „Титаник“

Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18 од обвинителството означен како „Титаник“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 17.11.2020 година се одлага заради здравствени пречки на тројца од обвинетите.

Следната расправа, доколку се створат услови, ќе се одржи на 24.11.2020 година во 10:00 часот.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_