СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  27.10.2020
Главната расправа за предметот со КОК бр. 57/17 од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“ насрочена за 28.10.2020 година се одлага.

Заради интерес на медиуми и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 57/17 од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“, Основниот кривичен суд Скопје ја информира јавноста дека до судот е доставено известување од обвинетиот М.Ј. според кое истиот со решение на Здравствените власти е задолжен со домашна изолација заради контакт со заразен од вирусот КОВИД – 19.

Заради тоа утрешната расправа за предметот „Т.Н.Т.„ се одлага, а следното продолжение на расправата е насрочено на 4.11.2020 година во 10:00 часот за што веќе се известени странките во постапката.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_