СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  11.2.2020
Покана за брифинг и промоција на настан.

Основниот кривичен суд Скопје ги повикува претставниците на медиумите кои ја следат работата на судот во четврток (13.02.2020 год.) од 12:00 часот на редовен брифинг со Претседателот на судот како и промоција на нов прокет реализиран во соработка со Коалиција „Сите за правично судење “ во 13:00 часот.

Со почит, Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_