СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  30.9.2021
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со К.бр.2616/20 од обвинителството означен како „Моќник“, ја информираме јавноста дека раасправата насрочена за 01.10.2021 година, се одлага по добиено известие од одбраната дека еден од обвинетите се наоѓа во изолација согласно протоколите за заштита од Ковид 19.

Следната расправа е насрочена за 12.10.2021 година во 11:00 часот за што веќе се известени странките во постапката.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_