СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Press realeses  |  Feb 19, 2021
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја смедат главната расправа за предметот со К.бр. 1959/17 од обвинителството означен како „Тортура“, ја информираме јавноста дека денешната расправа, како и расправата насрочена за 26.02.2021 година нема да се одржат, а сите наредби и покани ќе бидат отповикани со оглед да дел од обвинетите и нивните бранители се опфатени во предметот означен како „Таргет-тврдина“ насрочен за посочените термини и кој е во фаза на завршни зборови.

Следниата расправа е насрочена за 08.03.2021 година за што веќе се известени странките во постапката.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_