СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  13.10.2021
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18, од обвинителството означен како „Титаник“, ја информираме јавноста дека, главната расправа насрочена за 15.10.2021 година се презакажува по барање на надлежниот Јавен обвинител заради неодложни обврски.

Следната расправа е насрочена за 02.11.2021 година во 10:00 часот во Судница 1, за што странките во постапката се веќе известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_