СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  09.5.2022
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 64/17, од обвинителството означен како „Тендери“, ја информираме јавноста дека расправата насроечна за 10.05.2022 година се презакажува, со оглед да предметот сеуште е во фаза на супер - вештачење и до овој момент не е вратен на понатамошно постапување во судот.

Следната расправа е насрочена за 06.06.2022 година во 10:00 часот, а заради економичност на постапката странките се веќе известени за отповиканиот термин за расправа.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_