СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Njoftim për opinionin  |  8 Shk 2019
Апелациониот суд - Скопје до Основниот суд Скопје 1 – Скопје ...

   Апелациониот суд - Скопје до Основниот суд Скопје 1 – Скопје достави решенија со кои постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои призлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО) за продолжување на мерката куќен притвор за Ј.К., Н.Ј. и Ц.П., опфатени во предметот од обвинителството означен како „Империја“,  го уважил предлогот и ја продолжил мерката куќен притвор за 30 дена.

   Со оглед да СЈО до Основниот суд Скопје 1 – Скопје не поднесе предлог за продолжување на мерката куќен притвор за З.А. и Т.М., судот по службена должност, а поради истек на рокот на траење на куќниот притвор, донесе решенија со кои мерката се укинува.

   Со почти Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_