СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Press realeses  |  Apr 7, 2021
Главната расправа за предметот со КОК бр. 53/17 од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“ насрочена за 08.04.2021 година, се одлага заради добиено решение за изолација на член на судечкиот совет, за што веќе се известени станките во постапката.

Заради интерес на медиумите и невладините организации кои го следат предметот, ја информираме јавноста дека зависно од деновите за изолација и насрочените расправи во други предмети каде се опфатени истите странки, штом ќе биде усогласен термин за предметоt означен како „Т.Н.Т.“ јавноста и странките ќе бидат благовремено известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_