СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  17.2.2021
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 3/19 од обвинителството означен како „Талир“, ја информираме јавноста дека расправата насроечна за 18.02.2021 година се презакажаува за следниот насрочен термин на 04.03.2021 година во 10:00 часот.

Причина за откажување на насрочената расправа е изолација на еден од членовите на судечкиот совет, а сите наредби за спровод и покани за странките се веќе отповикани.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_