СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  05.5.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека, главната расправа за предметот со КОК бр. 59/22 од обвинителството означен како „Титаник 1“ насрочена за 08.05.2023 година се отповикува, а судењето ќе продолжи на 15.05.2023 година во 12:00 часот.

Отповикувањето на расправата е по барање на бранител по службена должност кој имал оперативен зафат и е задржан на лекување.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_