СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  01.3.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 30/20 познат како „Шпански скали“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за денеска 01.03.2023 година се отповиукува со оглед да до судот е доставно известување дека обвинетата Б.Д.Д. неможе да го следи судењето заради здравствени причини.

Судењето ќе продолжи на следниот, веќе насрочен термин, на 06.03.2023 година во 10:00 часот за што веќе се известени странките во постапката.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_