СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости, Соопштенија за јавност  |  13.5.2024
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот ја информираме јавноста дека: Главната расправа за предметот со КОК бр. 30/20 во јавноста познат како „Шпански скали“, насрочена за денеска ( 13.05.2024 година ) се одлага по барање на бранител на четворица од обвинетите кој е спречен да присуствува на расправата.

Во договор со странките ќе бидат дадени нови термини за продолжвање на главната расправа кои ќе бидат достапни за јавноста преку Калнедарот за судење на веб страната на судот.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_