СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  12.9.2023

Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот КОК бр. 121/22 познат како „Змиско Око“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за ден 14.09.2023 година се отповикува поради отсуство на член на советот.

Судењето ќе продолжи на на 20.10.2023 година во 10:00 часот за што веќе се известени странките во постапката.

Дополнително, информираме дека предметот  КОК.бр.112/23, насрочен за ден 14.09.2023 година во 10:00 часот, се одлага за ден 10.10.2023 година во 10:00 часот, за што веќе се известени странките во постапката.

 

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_