СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  13.4.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека главната расправа за предметот со К.бр.2616/20 од обвинителството означен како „Моќник“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 19.04.2023 година се отповикува по барање на надлежниот Јавен обвинител кој го извести судот дека не е во можност да присуствува на закажаниот термин.

Судењето ќе продолжи на следниот насрочен термин на 27.04.2023 година во 11:00 часот, за што странките во постапката се веќе известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_