СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  31.10.2019
Основниот кривичен суд Скопје ги поканува претставниците на медиумите

Основниот кривичен суд Скопје ги поканува претставниците на медиумите кои ја следат работата на судот, утре  01.11.2019 година во 13:30 часот, на брифинг и изјава од претседателот на судот во однос на сите тековни активности и прашања поврзани со кривичниот суд.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_