СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  22.9.2022
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 59/22 од обвинителството означен како „Титаник 1“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 23.09.2022 година се отповикува заради отсуство на член на судчекиот совет.

Главната расправа ќе продолжи на 04.10.2022 год во 10:00 часот, а заради економичност на постапката странките се веќе известени за отповиканиот термин.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_