СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  06.9.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја инфoрмираме јавноста дека пресудата за предметот со КОК бр. 46/22 од обвинителството означен како „Дизајн“ ќе биде објавена на 07.09.2023 година во 12:00 часот во судница 6.

Медиумите кои вршат снимање и фотографирање на седницата потребно е да обезбедат соодветна дозвола од Врховниот суд на РСМ.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_