СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  03.3.2021
расправа за предметот со КОК бр. 7/20

Заради интерес на медиумите кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 7/20, во јавноста познат како „Титаник 2“, ја информираме јавноста дека расправата закажана за 05.03.2021 година ќе се одложи, поради издадено Решение за изолација на претседателот на судечкиот совет, заклучно со 07.03.2021 година.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_