СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  31.1.2018
Советот за оценка на обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, кој постапува во оценка на обвинителниот акт на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои призлегуваат од незаконското следење на комуникациите ( СЈО ) КОК ООА 27/17 од обвинителството означен како „Титаник“...

Советот за оценка на обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, кој постапува во оценка на обвинителниот акт на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои призлегуваат од незаконското следење на комуникациите ( СЈО ) КОК ООА 27/17 од обвинителството означен како „Титаник“, донесе решение со кое обвинителниот акт го одобри во целост.

По одобрениот обвинителен акт формиран е кривичен предмет со КОК бр. 7/18 кој согласно АКМИС – електронскиот систем е распределен на понатамошно постапување, а откако ќе биде насрочена главната расправа, странките и јавноста ќе бидат дополнително известени.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје. 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_